Metin2 Pvp Knight Pvp Pvp Tanitim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Kimler hatta?
Toplam 17 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 17 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 96 kişi Perş. Nis. 22, 2010 9:01 pm tarihinde online oldu.
En iyi yollayıcılar
KraLL (1340)
İYİ BİR BAŞLANGIÇ Vote_lcapİYİ BİR BAŞLANGIÇ Voting_barİYİ BİR BAŞLANGIÇ Vote_rcap 
Byqonza (184)
İYİ BİR BAŞLANGIÇ Vote_lcapİYİ BİR BAŞLANGIÇ Voting_barİYİ BİR BAŞLANGIÇ Vote_rcap 
cemocem12 (170)
J0kéR`` (158)
myenes (155)
sayko5454 (117)
Deads Leader (106)
HacKeR_51 (98)
ReyMysterio (97)
baba79797 (96)

İYİ BİR BAŞLANGIÇ

YazarMesaj
KraLL
™Administrator™
™Administrator™
KraLL

Aktiflik :
İYİ BİR BAŞLANGIÇ Left_bar_bleue999 / 999999 / 999İYİ BİR BAŞLANGIÇ Right_bar_bleue

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1340
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 01/09/09
Points Points : 2147483647
Yaş Yaş : 28
Hobiler : Pc , Gezmek
Lakap : KinG

İYİ BİR BAŞLANGIÇ Empty
MesajKonu: İYİ BİR BAŞLANGIÇ   İYİ BİR BAŞLANGIÇ EmptyCuma Nis. 23, 2010 6:57 am

İYİ BİR BAŞLANGIÇ

Öncelikle herkese merhaba. Size iyi bir başlangıç hakkında bahsedeceğim.

İyi bir başlangıç, oyunda olsun, gerçek hayatta olsun çok önemlidir. Başlangıç nasılsa devamı birazda ona bağlıdır. Bunu bir hikaye olarak düşünebiliriz. Giriş bölümüne nasıl başlarsanız hikaye öyle devam eder.

Peki traviandaki İyi Bir Başlangıcın etkilerini biliyor musunuz? Büyük imparatorluğunuz kurmak için neler yapmanız gerektiğini? Size bu konuda ırklar hakkında da bahsedeceğim. Dilerseniz ilk önce askerlerden bahsedeyim.

Askeri

Romalıların Lejyoneri, Cermenlerin Tokmak sallayanı, Galyalıların Phanlaxı… İlk başta yaptığımız askerlerlerimiz. Bunların güçlerini hiç düşündünüz mü?

Askerlerimizin eşitlikleri şöyledir:

X ( Saldıran )- Y ( Savunan )

4 phanlax : 1 lejyoner ( - )
2 phanlax : 1 tokmak sallayan ( - )
1 lejyoner : 1 phanlax ( : )
1 lejyoner : 2 Tokmak sallayan ( + )
1 tokmak sallayan : 1 lejyoner ( Yarım artı )
1 tokmak sallayan : 1 phanlax ( : )

1 tokmak sallayan 1 lejyoneri zar zor kesebilir. Sur seviye 4 olursa berabere kalırlar. ( Yaklaşık hesap ) Bu benim hesapladığım hesaptır.

Şimdi de elimizde elimizde her maddeden 500 adet olsun.

Toplam:

4 Tokmak sallayan
3 lejyoner
3 phanlax

3 phanlax : 3 lejyoner karşılaşmasında Lejyoner çok rahat phanlaxları yenebilir. 1 lejyoner ölüyor.

3 Phanlax: 4 tokmak sallayan karşılaşmasında yine phanlax kaybediyor.
1 tokmak sallayan ölüyor sadece.

3 lejyoner : 3 phanlax karşılaşmasında her iki tarafın askerleri ölüyor yani berabere kalıyorlar.

3 lejyoner : 4 tokmak sallayan karşılaşmasında Lejyonerler kazanıyor. Bütün tokmak sallayanlar ölüyor fakat 2 lejyoner de ölüyor.

4 tokmak sallayan : 3 lejyoner karşılaşmasında 2 tokmak sallayan ölüyor fakat Tokmak sallayan lejyonerleri yeniyor. Bütün lejyonerler ölüyor.

4 tokmak sallayan : 3 Phanlax karşılaşmasında Tokmak sallayan kazanıyor fakat 3 tokmak sallayan ölüyor. Phanlaxların hepsi ölüyor fakat yine de büyük bir başarı.

Phanlax genellikle yeniliyor. Fakat Tuzakçı ve çit ile başarı gösterebilirler. Bu ırk genellikle savunmadır. Saldırı askeri çok azdır. Saldırı yönünden yinede ortalama güçleri vardır. Özellikle Toytatın şimşeği ile ani saldırıları çok iyidir.

Tokmak sallayan Ortalama bir güce sahip ve karşılaştırma birincisi fakat ilerleyen zamanlarda size sorun yaşatabilir. Çünkü Cermenlerde savunma neredeyse hiç yok. Mızrakçı var diyeceksiniz. Bir mızrakçı neredeyse 1 lejyonerin savunmasını yapıyor ve Lejyonerin saldırısı var mızrakçının yok. Cermenlerde işte bu savunma askeri diyeceğimiz asker çok az. Bir tek paladin var.

Lejyoner de ortalama bir güce sahip. Sur yaparsanız savunmada başarı gösterebilirsiniz. Özellikle Bu ırkın askerleri ile Cermenlere büyük sorun yaşatabilirsiniz. Çok dengeli bir ırktır. Savunma ve saldırı ortalama olması Romayı başarıya götürebilir.

Bütün ırklarda Kahraman en etkili askerdir. Kahraman yapmanız sizin yararınıza olacaktır ki kesinlikle yapmanızı tavsiye ediyorum.

Ve geldik saldırıya…

Cermenseniz avantajınız var. Yağma bonusunuz var. Yalnız siz savunmadan kaybederseniz.

Galyalı iseniz başta saldırı yapmanız çok zordur. Çevrenizdeki Cermenlerden saldırı alırsınız. Ama sığınak bonusu ve Tuzakçı
sizin işinize çok yarayacaktır.

Romalı iseniz savunmada ve saldırı da iyisiniz. Fakat cermenlere dikkat etmelisiniz.

En iyi savunma saldırıdır derler. Bu doğrudur. Çünkü bir tokmak sallayanı savunmada yenmek daha kolaydır. Size tavsiyem koruma süresinden çıkmadan askerleriniz ile çevrenizdeki cermenlere saldırın. Çünkü cermenlerin kaybı çok olur savunmada. Ve şunu bilmelisiniz. Cermenler asker kilitlerler. Uzman oyuncular kilitlemeyi bilir. Özellikle cermen olanlar daha iyi bilir askerleri ölmesin diye.

Peki ben nasıl kilitlemeyi engelleyebilirim derseniz benim bulduğum bir taktiği uygulayın. Taktik şudur:

Adım 1 : İlk önce 1 asker yollayın.
Adım 2: Askeri geri çekme süreniz 1 dakika yani 60 saniyedir. Saldırıyı 55. saniyede geri çekin. O saldırıyı geri çekemeyecektir.
Adım 3: Hemen diğer askerlerinizi yollayın.

Bazı cermenler ise saldırıyı yollar sizin geleceğiniz zaman hemen geri çekerler. Burada yapacağınız hiçbir şey yok. Şansınıza kalmış.

Aynı zamanda ani atakta yapablirsiniz.

Adım 1 : Yayalardan oluşan ordunuzu yollayın.
Adım 2 : Hızlı atlı askerlerinizin diğer askerlerinizden önce varması için hesap yapın.
Adım 3: Atlılarınızı yollayın.

Böylece yaya askerlerinizden önce atlı askerler ulaşacak ve belki o kişinin yaptığı planlar suya düşecektir.

Askerlerinizin ayrıca hızıda önemlidir.
https://aal54.yetkin-forum.com

İYİ BİR BAŞLANGIÇ
1 sayfadaki 1 sayfası