Metin2 Pvp Knight Pvp Pvp Tanitim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Kimler hatta?
Toplam 13 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 13 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 96 kişi Perş. Nis. 22, 2010 9:01 pm tarihinde online oldu.
En iyi yollayıcılar
KraLL (1340)
Whm Nedir Genel Bakış Vote_lcapWhm Nedir Genel Bakış Voting_barWhm Nedir Genel Bakış Vote_rcap 
Byqonza (184)
Whm Nedir Genel Bakış Vote_lcapWhm Nedir Genel Bakış Voting_barWhm Nedir Genel Bakış Vote_rcap 
cemocem12 (170)
J0kéR`` (158)
myenes (155)
sayko5454 (117)
Deads Leader (106)
HacKeR_51 (98)
ReyMysterio (97)
baba79797 (96)

Whm Nedir Genel Bakış

YazarMesaj
kobratr41
ModeratöR
ModeratöR
kobratr41

Aktiflik :
Whm Nedir Genel Bakış Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Whm Nedir Genel Bakış Right_bar_bleue

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 52
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/04/10
Points Points : 157

Whm Nedir Genel Bakış Empty
MesajKonu: Whm Nedir Genel Bakış   Whm Nedir Genel Bakış EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 12:25 pm

Selamun Aleyküm Arkadaşlar

Haberci Destek TIM Olarak WHM (Reseller) Kullanımı ve Güvenliği İle İlgili Makaleyi Paylaşacağız

Soru 1: WHM Reseller Nedir?

Cevap: WHM, Hosting yoneticiligi ile ilgili islemleri kendiniz yapabileceginiz bir kontrol panelidir. Neler Yapabiliriz.

Servis durumunu gorebilir sunucu bilgilerine ulasabilirsiniz
Hosting hesaplari acabilir kapatabilir askiya alabilirsiniz
Host edilen sitelerin alan kullanimlari ve trafik kullanimlarini takip edebilirsiniz
Host edilen sitelerin hesap bilgilerini ve sifre bilgilerini otomatik degistirebilirsiniz
Hesaplara ek ozellikler yukleyebilir ve kaldirabilirsiniz
Kendinize hosting paketleri olusturabilirsiniz
Hostinglerin DNS ve MX ayarlarini otomatik degistirebilirsiniz
Yeni acilan hesaplar icin otomatik sayfa belirleyebilirsiniz
Sunucuda kendi bayiliginize virus taramasi yaptirabilirsiniz
SSL Sertifikalari yukleyebilir kaldirabilirsiniz
Hesaplara Shoping Cart Kurabilirsiniz
Kendinize ozel kontrol skinleri belirleyebilirsiniz
Musterilerinize demo cpanel acabilirsiniz
Hesaplarda toplu degisimler yapabilirsiniz
Frontpage eklentilerini hesaplara yukleyebilirsiniz
Panel guncellemelerini yapabilirsiniz
Hata kayitlarina ulasabilirsiniz
Alt alan adi istatistiklerinizi gorebilir
Site yonetim panellerine direkt gecis yapabilirsiniz
Host edilen siteleri ip uzerinden gezebilirsiniz
Interchange ve Agora gibi alisveris sepetlerini kurabilirsiniz
Cronjobs kurabilirsiniz
Network araclarini kullanabilirsiniz
MIME tiplerini duzenleyebilirsiniz
Hotlink korumasi saglayabilirsiniz
Indeksleme ayarlarini degistirebilirsiniz
IP adreslerini yasaklayabilirsiniz

Soru 2: Ftp Nedir? Cpanel Nedir? Whm Panel Nedir?

Bu Cevapları Çoğumuz Biliyoruz Ama Biz Bilenleri Ayrı Bir Reyona Alıp Bilmeyenler İçin Anlatmaya Devam Ediyoruz

Ftp Web Sitesine Dosya Göndermenin Bir Diğer Yoludur Bununla İlgili Sitemizdeki Diğer Makalelerde Geniş anlatımı Mevcuttur

Cpanel: Cpanel Varolan Sitenin Kontrol + Admin+ Yönetici Panelidir

Sitemizin Bir Çok İşlemlerini Bu Panelden Yaparız

Whm: Whm Panelinden Site Yukardaki Belirttiğimiz Maddeleri Uygulayabiliriz

Arkdaşlar Whp Ftp Cpanel Şifreleri Aynı Olduğundan Dolayı Güvenlik hususuna Dikkat Etmesi Gerekmektedir Tabiki Şifremizi Değiştirebiliriz Bunun İçin:

Whm’de Root sifresi Degistirme Whm’de sol en üste bulunan "Server Configuration" basligi altinda bulunan "Change Root Password" sekmesine giriyoruz.Karsimiza gelen ekran "new password" bölümüne yeni sifremizi giriyoruz."confirm password" bölümünede girmis oldugumuz yeni sifremizi yineliyoruz ve "change password" butonuna tikliyoruz.sifremiz Degismistir.

örnek: www.siteadi.com/cpanel şifrenizi bir başkası Öğrendiği Zaman Whm Panelinden Yukardaki Hususları Hepsini Gerçekleştirebilir Bundan Dolayı Kullandığımız Bilgisayarlara Çok Dikkat Etmeliyiz.

Whm Panelinin ne İşe Yaradığını Öğrendik.

Bir Sonraki Dersimizde Whm Panel Güvenliğini Geniş veKapsamlı Bir Şekilde Ele Alacağız

Bu Konuyla İlgili Soru/Sorunlarınızı ve Varsa Fikirlerinizi Belirtiniz

Selam ve Dua İle

Haberci Destek TIM/ Makale Grubu.

Whm Nedir Genel Bakış
1 sayfadaki 1 sayfası